Монтаж гіпсової плитки

За допомогою декоративної плитки під цеглу можливо задати приміщенню вельми різних стилей: французький шале, американський «кантрі», князівські палати, англійські замки, голландські будинки. Фактурний асортимент і розмаїтість кольорів декоративної бетонної плитки може відтворити всі ці стилі. Також не варто забувати і про світлу лофтову стилістику, яка дуже популярна на заході, як в відкритих офісних просторах, так і в житлових приміщеннях. Тут до нас на допомогу приходить гіпсова плитка у формі цегли, яка крім основної своєї декоративної функції також допомагає підтримувати мікроклімат приміщення: гіпсова плитка вбирає зайву вологу, що запобігає появі грибків і плісняви.

Важливо пам'ятати, що гіпсова плитка використовується виключно для декорування внутрішніх приміщень - при першому ж морозі гіпсова плитка просто потріскається і почне відпадати від фасаду.

Гіпсова плитка інтенсивно вбирає вологу, через що вологе прибирання також не рекомендується, крім випадків, коли плитка після кладки покривається шаром акрилової фарби або ж акрилового лаку. В іншому ж випадку, плитка на гіпсовій основі є дуже легким матеріалом як в кладці, так і в експлуатації. Ну і звичайно ж, це найкраща пропозиція по ціні, якщо ви хочете в інтер'єрі відтворити цегляну кладку.

Види кладки

Щоб відтворити різні типи інтер'єрів, потрібно використовувати різні види кладки декоративної плитки під цеглу. Основні з них:

 • класична ложкова кладка;
 • ложкова кладка зі зміщенням на чверть цегли;
 • голландська кладка;
 • косе зміщення.

У разі використання звичайної цеглини для будівництва, вибір кладки має значення, так як від виду кладки залежить, на скільки будуть міцними стіни і будова в цілому. У разі ж використання декоративної плитки ви можете робити свій вибір тільки покладаючись на ваші смакові переваги.

Вибір декоративної плитки

Є 2 види декоративної плитки під цеглу в залежності від матеріалу: гіпсова і бетонна. У них є як свої переваги, так і недоліки, тому при виборі з цих 2-ох видів плитки потрібно виходити з умов кладки і поставлених перед нею завдань.

Під час вибору декоративної плитки потрібно чітко знати: яка буде робоча температура плитки, вологість середовища, тип поверхні, потрібна квадратура і погонний метраж кутових елементів, якщо вони необхідні.

Гіпсова плитка Бетонна плитка
Обмеження у використанні:
 • виключно для використання всередині приміщення
 • використовується як усередині приміщень, так і для облицювання фасадів
Робоча температура:
 • 0 - +50
 • -50 - +50
Стійкість до вологи:
 • інтенсивно вбирає вологу
 • стійка до вологого прибирання, опадів у вигляді дощу (рекомендується покрити гідрофобізатором)
Умови кладки:
 • покрита ґрунтовкою поверхня
 • плитки клеїться на клей для гіпсокартону (або рідкі цвяхи)
 • покрита ґрунтовкою поверхня
 • монтажна металева сітка
 • клей для плитки на цементній основі (або рідкі цвяхи)
Затирка швів:
 • тим же клеєм для гіпсокартону, на який клеїлася плитка
 • спеціальна затирка в залежності від необхідного кольору шва
Легкість порізки:
 • гіпсова плитка досить легко ріжеться, навіть звичайним лобзиком
 • бетонна плитка має в своїй основі щебінь, тому для порізки потрібна болгарка
Обробка:
 • можливе покриття акриловою фарбою або ж лаком
 • можливе покриття акриловою фарбою або ж лаком

Підготовка та безпосередньо кладка декоративної плитки

Спочатку поверхню потрібно підготувати, попередньо обробивши стіну ґрунтовкою. Так ви уникнете появи грибків і плісняви, від чого залежить довговічність укладання плитки.

Якщо ви будете класти декоративну цеглу на бетонній основі, то також потрібне кріплення металевої монтажної сітки - вага плитки досягає 20 кг на квадратний метр, і без додаткового зміцнення стіни плитка може відходити від стіни вже через кілька років використання всередині приміщень або після перших же морозів (якщо плитку використовувати назовні). У разі, якщо ви будете обкладати невелику площу і використовувати для поклейки «рідкі цвяхи», то монтажна сітка не обов'язкова.

Плитку радимо брати відразу з декількох коробок і, крім того, попередньо викласти квадратний метр і подивитися, як буде виглядати результат, і чи не буде занадто багато затемнення і освітлення (якщо присутні в певному виді плитки) в декількох плитках поруч.

Кладка плитки може здійснюватися кількома методами:

 • Спочатку розмічаються олівцем лише горизонтальні лінії з урахуванням розміру плитки, шва і за допомогою рівня. Після цього на гіпсову плитку наноситься невелика кількість клею, і її клеять на стіну. Шар клею - 0,5 - 1 см, в залежності від рівності стіни. Не забувайте, що клею повинно бути достатньо, щоб під час продавлювання плитки клей заповнив шов. Якщо ви будете використовувати клей для гіпсокартону, врахуйте, що він швидко схоплюється, тому працювати потрібно швидко, а заміс клею здійснювати в кілька підходів.
 • Спочатку на стіну наноситься невелика кількість клею, близько півсантиметра товщиною. І після нанесення клеїться безпосередньо сама плитка. Для більш рівної кладки використовуються спеціальні сантиметрові куточки або ж дерев'яні рейки, які відповідають потрібному шву.

Важливо розуміти, що кожен плиточник працює по-своєму, виходячи з досвіду і набутих навичок, тому наші поради щодо безпосередньої укладки плитки на стіну не можуть розглядатися як істинно вірні. Головне - це досвідченість і майстерність плиточника.

Також радимо заздалегідь обговорити з плиточником, на скільки поверхня плитки буде виступати з поверхні шва: на наших стендах це мінімум пів сантиметра! Особливо зверніть на це увагу, якщо будете класти Цеглу АНТИЧНУ, Цеглу КЛІНКЕРНУ або Цеглу ЦОКОЛЬНУ.

Якщо поверхня плитки буде практично втоплена в один рівень з затиркою в шві, то плитка не буде виглядати так само фактурно і не буде виглядати ідентично стендовим зразкам!

У разі, якщо плитка буде кластися на фасад будівлі, і на неї будуть потрапляти прямі опади, обов'язковим є нанесення на поверхню плитки гідрофобізатора. Ця речовина утворює плівку на плитці, що виключає найменше вбирання вологи як плиткою, так і затиркою. Крім того, вона запобігає вимиванню самої затирки під час дощу. Але потрібно пам'ятати, що гідрофобізатор робить декоративну цеглу на кілька відтінків темніше, тобто надає їй ефект мокрої цегли. Оновлювати шар гідрофобізатора радимо раз в 10 років.

Якщо у вас залишилися питання щодо кладки як бетонної, так і гіпсової декоративної плитки під цеглу виробництва "СаваТекс Декор", радимо телефонувати за нашими номерами телефонів і додатково проконсультуватися до початку проведення робіт.